Ülkü Ocakları, Fırat Çakıroğlu’nu unutmadı

Ülkü Ocakları Afyonkarahisar İl Başkanlığı ve üyeleri, Ege Üniversitesinde 4 yıl önce öğrenciler arasında çıkan kavgada öldürülen Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu unutmadı.

04:06:40 | 2019-02-21

Ege Üniversitesinde 4 yıl önce PKK saldırısı sonucu şehit düşen Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Ege Üniversitesi Teşkilat Başkanı Fırat Çakıroğlu için dün Üniversite camiinde Kuranı Kerim tilaveti, lokma dağıtımı ve resim sergisi düzenlendi. Düzenlenen programa MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, İl Başkanı Mehmet Kocacan, Merkez İlçe Başkanı Fahri Fevzi Kartal, Ülkü Ocakları İl Başkanı Abdurrahman Timur Bayram, MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Fatih Çetinkaya, il ve ilçe teşkilatı ile birlikte çok sayıda vatandaş ve öğrenciler katıldı.

 

Anma programında konuşan MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Ülkücü Şehit Fırat Çakıroğlu’nun kalplerinde hala yaşadığını söyledi.

 

BİZİM SON ŞEHİDİMİZ DEĞİLDİR

Taytak, “Fırat Çakıroğlu, bundan 4 yıl önce İzmir Ege Üniversitesinde Ülkü Ocaklarında görev yaptığı süre içersinde PKK’lı hainler tarafından bıçaklanarak şehit edilmiştir. Fırat Yılmaz Çakıroğlu kardeşimiz bizim son şehidimiz değildir. Müslüman Türk toplumunun bayraktarlığını yapan yüce Türk Milleti her döneminde şehidiyle, şühedasıyla, ereniyle ve evliyasıyla nizamını ve düzenini devam ettirmektedir. Biliyoruz ki şehitler ölmez ayeti kelimede onlara ölü demeyiniz. Çünkü şehitler ölmez. O bizim yüreğimizde yaşıyor. O bizim kalbimizde yaşıyor. Onunla ilgili de, Fırat artık Ağrı’dan başlayıp Basra’ya dökülen bir nehrin adı değildir sadece; bayraklaşmış bir mücadelenin Akşehir’den doğup Ege’ye dökülen bir ismidir. Bu vesile ile Fırat Çakıroğlu kardeşimize ve bütün şehitlerimize, bu vatan için kendini feda etmiş güvenlik güçlerimize cenabı Allahtan rahmet diliyorum. Türk milletinin başı sağ olsun, mekânları cennet olsun” dedi.


“GÖZÜMÜZÜ KIRPMADAN FIRAT’IMIZIN ARKASINDAN YÜRÜRÜZ”

MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Fatih Çetinkaya, “Ege Üniversitesinde bundan 4 yıl önce tarih bölümü öğrencisi geleceği açık ufku genişve parlak bir Türk evladı maalesef bu ülkeyi bölmeye yeltenen amacı gayesi bu ülkeyi parçalamak olan teröristler tarafından katledilerek şehit edildi. Burada kendisini rahmetle anıyoruz. Yarın mahşer günü onun karşısından yüzümüz kara çıksın istemiyoruz. Bizde gözümüzü kırpmadan Fırat’ımızın arkasından yürürüz” dedi.

 

“VATAN UĞRUNA ŞEHİT OLMAYA HER DAİM HAZIRIZ”

MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan, “4 yıl önce karşı güçler tarafından PKK’lı teröristler tarafından katledilen Fırat Çakıroğlu kardeşimizi anmak için buradayız. Anlını sadece secdeden başka bir yere eğmeyen ülkücüler ebetteki böyle güçlerin karşısında da eğilmezler. Bu tabi ülkü camianın ilk şehidi değildir. Gerekirse bizlerde onun gibi vatan uğruna şehit olmaya her daim hazırız. Fırat kardeşlimizin ruhu şad olsun” dedi.

 

“ŞEHİTLER ÖLMEZ, VATAN BÖLÜNMEZ”

Ülkü Ocakları Afyonkarahisar İl Başkanı Abdurrahman Timur Bayram, “Fırat Yılmaz Çakıroğlu kardeşimiz Ege Üniversitesinde eğitimini görürken PKK yanlısı öğrenciler tarafından üniversite koridorlarında pusuya düşürülerek şehit olmuştur. Şehidimizin anısına bugün Üniversite caminde Kuranı Kerim okutarak onu andık. Daha sonra öğle namazı çıkışı lokma ikramında bulunduk. Son şehidimiz olması üzerine teşkilatımızın hassasiyeti daha fazladır. Bir gün Kocatepe üniversitesinde de PKK yanlısı kişiler bulunmaya başlarsa kardeşlerimizde gözünü kırpmadan bir Fırat Çakıroğlu gibi mücadele etmeye hazırlardır. Tekrar şehidimiz rahmetle anıyorum. Şehitler ölmez” dedi.
ETİKET :  

Tümü
UA-134287545-1