Ucuz Sebze ve Meyve satışları Afyonkahisar’da ne zaman başlayacak

Son dönemde artan meyve sebze fiyatlarına önlem almak amacıyla kamu tarafından tanzim satış noktaları kurulması kararı alınmıştı. Alınan bu karar bugün itibari ile İstanbul ve Ankara’da  uygulanmaya başlandı.

01:36:00 | 2019-02-12

AFYONKARAHİSAR’DA KİMSEDEN SES YOK

Ankara ve İstanbul’da başlayan tanzim satış yerleri ve çadırlar vasıtasıyla vatandaşa daha uygun fiyata sebze ve meyve satışı yapılırken Afyonkarahisar’da kimseden ses çıkmaması ise vatandaşı çileden çıkartıyor.

 

Sosyal Medya üzerinden yetkililere seslenen vatandaşlar kurtuluş'a da ulaşarak Afyonkarahisar’da ucuz sebze ve meyve satışının yapılıp yapılmayacağını sordular. Vatandaşlar İstanbu ve Ankara’da başlayan ucuz satışlardan bahsederek Afyonkarahisar’da bunun nasıl yapılacağını yada yapılıp yapılmayacağını merak ettiklerini ifade ettiler.

 

İSTANBUL VE ANKARA’DA BAŞLADI

Son dönemde artan meyve sebze fiyatlarına önlem almak amacıyla kamu tarafından tanzim satış noktaları kurulması kararı alınmıştı. Alınan bu karar bugün itibari ile uygulanmaya başlandı. Ancak İstanbul'un nüfusu ve ilçe sınırlarının büyüklüğü dikkate alındığında bu noktaların ne kadar yeterli olacağı tartışma konusu oldu.

 

EN FAZLA 2’ŞER KİLOGRAM ALINABİLİYOR

Belediye görevlileri tarafından kurulan tanzim satış noktasında hafta içi her gün sebze satışı yapılacak. Ürünlerden bir vatandaş en çok 2’şer kilogram satın alabiliyor. ‘Halk sebze, üreticiden tüketiciye’, ‘Enflasyonla topyekun mücadele’ pankartları asılan çadırda patates, soğan, kabak, domates, salatalık, biber ve patlıcanın marketlerdekinden daha uygun fiyata tüketiciye satılması planlanıyor.

 

ÜCRETSİZ ÇANTA

Sebze satın alan vatandaşlara ilk güne özel üzerinde “Enflayonla topyekun mücadele” yazan çantalardan hediye edildi.

 

7 KALEM SEBZE VAR

Kredi kartının da geçerli olduğu tanzim çadırlarında İstanbul’daki pazartesi günü fiyatları şöyleydi;

Biber çeşitleri: 6 lira

Ispanak: 4 lira

Soğan: 2 lira

Patates: 2 lira

Domates: 3 lira

Salatalık: 4 lira

Patlıcan: 4 buçuk lira

VATANDAŞ CEVAP BEKLİYOR

İstanbul ve Ankara'da başlayan uygulamanın Afyonkarahisar'da yapılıp yapılmayacağı isemerak konusu olurken vatandaşlar yetkililerden cevap bekliyor.
ETİKET :  

Tümü
UA-134287545-1