Sivil Memurlar kaynaşma yemeğinde bir araya geldi

Afyonkarahisar Birleşik Devlet Memurları Sendikası üyeleri, dün Afyonkarahisar’da bir otelde tanışma ve kaynaşma yemeğinde bir araya geldi.

02:36:51 | 2019-02-24

Sivil memurlar gecesi olarak düzenlenen kaynaşma ve tanışma yemeğine, Birleşik Devlet Memurları Sendikası Genel Başkanı Sadi Çelebi, Afyonkarahisar İl Başkanı Harun Kısa ve çok sayıda üye katıldı. Yenilen yemeğin ardından, kısa bir konuşma yapan Harun Kısa Sendikalaşmanın öneminden bahsederek, yeni kurulan sendikaya üyelere seslenerek sahip çıkılması hususunda önemli açıklamalar yaptı.

 

Sendikanın 2018 yılı içerisinde kurulduğunu kısa zamanda Afyonkarahisar’da görev yapan sivil memurların bu sendikaya hızlı bir şekilde adapte olduğunu ifadelendiren, Kısa, sendikaların bir hak alma ve hak arama merciinin yanı sıra bir sivil toplum kuruluşu olduğunu da ifadelendirdi. Bu tür etkinlik ve faaliyetlerin düzenli olarak devam edeceğini ifadelendiren Kısa, Mart ayı içerisinde de güzel bir organizasyon ile tekrar birlikte olacaklarının altını çizdi.

 

Genel Başkan Sadi Çelebi de Afyonkarahisar’da bu sendikanın Genel Merkezinin kurularak, Genel Başkanın da Afyonkarahisar’dan olmasını büyük bir avantaj olduğunu ifade ederek, Birleşik Devlet Memurları Sendikasının sonuna kadar üyeleri adına, hak arama ve üyelerin haklarını koruma anlamında en iyi çabayı sarf ettiğini ifadelendirdi.

 

Devletin Üst kademesinde bulunan çok sayıda Bakan, Milletvekili ve müsteşar ile görüşülülerek, Sivil memurların hak ettiği noktada olması adına çok çalışacaklarını ifade eden Çelebi, Rütbeli Çalışanlar ile aynı şartlar altında çalıştıklarını fakat sendikal anlamda ise onlara sağlanan avantajların kendilerine sağlanmadığını ifadelendirdi. Bu anlamda da defalarca bu adaletsizliğin düzeltilmesi adına adılar atıldığını inşallah atılan bu adımların mutlaka mükfatını alacaklarını söyledi.

 

Çok yerde hala sivil memurların iştimaya tutultuğunu da ifade eden Çelebi, Üyelerine Sendikaya destek vermelerini rica etti. Bu zmana kadar kurulan sivil memur anlamında 7 sendikanın olduğunu da ifadelendiren Çeleb, kendileri dışında diğer kurulan sendikaların amacı dışında hizmet verdiğini ve üyelerin sıkıntılarının çözümlenmediğini bildikleri için bu sendikanın ihtiyaçdan kurulduğunu ifade etti. 6 kez yalan söylemiş bir sendikanın yedinci yalanında ise, suçlunun sendika olmadığını belirten Çelebi, Bu sendikaya sahip çıkıldığı sürece çok güzel işlere imza atılacağının altını çizdi.
ETİKET :  

Tümü
UA-134287545-1