SANDIKLI’DA POLİS 10 KİŞİ’Yİ GÖZALTINA ALDI..

Afyonkarahisar Sandıklı İlçesinde Tarihi Eser Kaçakçılığı yapan şahıslara yönelik İl Emniyet Müdürlüğü görevlilerince yapılan başarılı operasyon ile 1 adet Antik Yunan İyon Başlığı ile birlikte 10 kişi gözaltına alındı. Emniyet Müdürlüğüne bağlı...

19:02:13 | 2019-06-28

Afyonkarahisar Sandıklı İlçesinde Tarihi Eser Kaçakçılığı yapan şahıslara yönelik İl Emniyet Müdürlüğü görevlilerince yapılan başarılı operasyon ile 1 adet Antik Yunan İyon Başlığı ile birlikte 10 kişi gözaltına alındı.

 

 

Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerin başarılı çalışmaları ile, ellerinde bulunan tarihi eseri satmaya çalışan ve tarihi eser pazarlığı yaptığı değerlendirilen 10 şüpheli şahsa yönelik operasyon yapılmış, yapılan operasyon sonucunda şahısların ikametlerinde ve araçlarında yapılan arama neticesinde tarihi eser olduğu değerlendirilen 1 adet Antik Yunan İyon Başlığı ele geçirilmiştir; denildi.

 

 

Olay ile ilgili olarak gözaltına alınan 10 şüpheli şahsa 2863 SKM suçundan işlem yapılarak adli mercilere sevk edilmiş, aynı gün yapılan mahkeme neticesinde Adli Kontrol Şartı ile selbest bırakıldıkları bildirildi.

 
 
 
 
 
 
ETİKET :   SANDIKLI’DA POLİS 10 KİŞİ’Yİ GÖZALTINA ALDI

Tümü
UA-134287545-1