Sağlıklı bir şehir için doktor başkan

İyi Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Dr. Mahmut Koçak, haftalık olağan basın toplantısında bir süredir gündemi meşgul eden afiş ve posterlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Koçak,“en başarılı yöneteceğim iş” dediği sağlık alanındaki iddiasını da basına sunduğu projeler ile gözler önüne serdi.

03:39:20 | 2019-02-21

İyi Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya, Merkez İlçe Başkanı Okşan Ulusoy Efe ve Genel İdare Kurulu Üyesi Alper Yağcı’nın yanı sıra İyi Parti Kurucu Üyelerinden, Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Abdülkadir Akcan da toplantıya konuk oldu.

 

Açılış konuşmasını İnkaya’nın yaptığı basın toplantısında, bir kaç gündür kamuoyunu meşgul eden afiş konusuna değinildi. İnkaya:“Sayın Cumhurbaşkanımızın gelişi nedeniyle vilayetimiz konuya karşı hassasiyet göstermiş ve seçim kanunları gereği afiş ve posterlerimizi emniyet güçlerimizin talebi doğrultusunda bazıları indirilmiş, bazılarının da üzerleri kapatılmıştır. Bu işlem talep doğrultusunda tarafımızdan yapılmıştır” dedi.

 

Koçak konunun gündemde tutulmasının bir anlamı olmadığını ifade ederek, “değerli arkadaşlarım, konunun büyütülecek bir tarafı yoktur. Bize gönül veren kardeşlerimize tarafımdan gerekli çağrılar yapılmış olup sükunet temin edilmiştir” şeklinde bildirdi. 

 

HOŞGELDİN MASASI 

“Çözüm için tek adres olacağız. Vatandaşımızı kapı kapı dolaştırmayacağız” sloganı ile tanıttığı projesini Koçak şu ifadelerle anlattı: “Belediyemize her gelen vatandaşımız, hoşgeldin masasında güleryüzle karşılanacak.Hizmet talebi doğrultusunda belediyemize geldiğinizde,sizlere en iyi hizmeti vermek için orada bulunan personellerimiz sizi karşılayacak ve çözüm için size eşlik edecekler. Kendinizi özel hissedeceksiniz. Personellerimiz sadece belediye hizmetleri ile ilgili değil, diğer kamu kurumları ile olan ilişkilerinizde de size yol gösterecekler. Yaşlı ve engellilerimizin yanında onlarla daima ilgilenen görevlilerimiz olacak. Girişten çıkışa kadar vatandaşlarımızı asla yalnız bırakmayacaklar. Hizmet için geliyoruz” diyerek eşit ve güleryüzlü hizmet için söz verdi.

 

İŞÇİ – İŞVEREN BULUŞMA MERKEZİ

İşçi-işveren buluşma merkezleri ile emeğin onuruna yakışır bir mekan yapacaklarını dile getiren Koçak: “Günlük işlerle geçimini sağlayan emekçi kardeşlerimiz açta açıkta kalmayacak. Onlara modern, huzurlu, kapalı bir mekan yapacağız.Sabahları sıcak çorba içecekler.Gün boyu sıcak çayları olacak.Emeğe saygı göstereceğiz.Günlük iş arayışında olan işçilerimizin yanında olacağız. İşçi kardeşlerimizin içerisinde kafeteryası, televizyonu, interneti bulunan sosyal bir mekanları olacak. Çorba, çay ve internet ücretsiz olacak.Yazın serin, kışın sıcak, huzurlu bir ortamda rızıklarının peşinde koşabilecekler. Alınterine saygı duyarak, ekmeğinin peşinde koşan herkesin kendini ayrıcalıklı hmesini sağlayacağız” şeklinde konuştu. 

 

TÜRKİYE’NİN EN MODERN ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ KURULACAK

Engelli bireyler için özel olarak hazırlanan Engelsiz Yaşam Projesi ile eğitimden, sağlığa, mesleki gelişimden, rehabilitasyona kadar birçok alanda hizmet vereceklerinin altını çizen Koçak, yalnızca engelli bireylerin değil ailelerinin de hayatlarını kolaylaştıracaklarını bildirdi. Koçak: “Engelli vatandaşlarımız için Modern Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi kuracağız.Engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin hayatlarını kolaylaştıracak, eğitimden, spora, sağlıktan, rehabilitasyona, barınmadan mesleki gelişime kadar birçok hizmetin verileceği bir kampüs kuracağız. Farklı bölümlerde farklı engel çeşitlerine hizmet verilecek. Bedensel, duyma, işitme ve zihinsel engelliler; engelsiz yaşama alanına kavuşacaklar. Tiyatro, konser, seminer gibi etkinlikler için çok amaçlı salon, sergi alanları, kütüphane, yemekhane, kafeteryanın yanında, mesleki eğitim, beceri eğitimleri, bilgisayar odaları, derslikler ve sosyal beceri alanlarını da bünyesinde bulunduracak. Engelli vatandaşlarımız hem boş zamanlarını değerlendirecekler, hem de meslek edinecekler, üretime katılacaklar.Sağlık ve rehabilitasyon hizmetleri kapsamında hidroterapi, fizyoterapi, hipoterapi bölümleri ile tahlil, müdahele ve gözlem odaları bulunacak.Engelli spor takımları kurulacak ve liglere girilecek” diyerek engelli bireylere verdiği önemi ortaya koydu.

 

MOR-BEYAZ SAĞLIK MERKEZLERİ 

Mor-Beyaz Sağlık Merkezleri ile Koçak, vatandaşların sağlığının her zaman birinci önceliklerinin olduğunu vurguladı. Sağlık ihtiyaçları için Afyonkarahisar halkının yanı başında olacaklarını ifade eden Koçak: “Afyonkarahisar’da önce vatandaşlarımızın sağlığını düşündük. İhtiyaç olan bölgelere Mor Beyaz Sağlık Merkezleri kuracağız.Sosyal güvencesi olmayan vatandaşlarımıza ücretsiz hizmet vereceğiz. Merkezimizin içinde Çocuk Hastalıkları Polikliniği, Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniği, Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, Fizik Tedavi Merkezi, Kanser Tarama Merkezi, Göz Polikliniği, Tıbbi Tahliller Laboratuvarı, Diyetisyenlik hizmetleri, Aile Danışma Merkezi, Psikolog, Evde Bakım ve Evde Sağlık Merkezi, Çağrı Merkezi, Halk Eczanesi

 
ETİKET :  

Tümü
UA-134287545-1