Nizamettin Şenol “FETÖ’ye övgüler düzen bir müptezel!”

Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Nizamettin Şenol “FETÖ’ye övgüler düzen, Zaman gazetesinde yazılar yazan, ahlaktan nasibini almamış tarzı, Türk ve Atatürk düşmanlığından kararmış kalbiyle nefret saçan bir müptezelin Afyonkarahisar’a getiriliyor olması maşeri vicdanı yaralamıştır” dedi.

03:09:57 | 2019-02-28

Afyon Kocatepe Üniversitesi Etik Kulübünün FETÖ’ye övgüler düzen bir kişiyi konuşmacı olarak ilimize getirecek olması tepkilere neden oldu.

 

Türk Eğitim Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Nizamettin Şenol, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Daha dün denecek bir tarihte Zaman Gazetesi ve FETÖ’ye övgüler düzen, Zaman gazetesinde yazılar yazan, ahlaktan nasibini almamış tarzı, Türk ve Atatürk düşmanlığından kararmış kalbiyle nefret saçan bir müptezelin Afyonkarahisar’a, cumhuriyetin kazanıldığı topraklara; üstelik de kendine Etik Kulübü diyen bir öğrenci topluluğu tarafından getiriliyor olması maşeri vicdanı yaralamıştır.

 

220 bin vatan evladının savaştığı büyük taarruza çadır tiyatrosu, sinesinde Türk milletinin tertemiz evlatlarının yattığı tertemiz vatan toprakları olan şehitliklere kurmaca muamelesi yapan Mustafa Armağan isimli şahsın genetik kodlarından kaynaklı Türk düşmanlığına bin yıllık Türk yurdunda prim tanınması gaflettir, delalettir.

 

Yunanlıların batı Anadolu’da yaptıkları mezalimin maddi ve manevi izleri silinmemişken Kuva-yı Milliye ruhunun amansız düşmanı bu kişiyi Afyonkarahisar’a getirme yanlışına düşenleri kamuoyuna duyurarak milli bir görevi yerine getiren, bu konuyu gündeme taşıyan yerel basınımıza teşekkür ediyorum.

 

Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi kurumsal bağlantısı olmadığı ve gerekli yasal işlemin başlatıldığını belirten açıklama yapmıştır. Konunun takipçisi olacağız.”
ETİKET :  

Tümü
UA-134287545-1