Jandarma 19 kişiye idari para cezası uyguladı

Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, “Coronavirüs (Covid-19) Salgını”ndan sorumluluk alanında bulunan yerleşim yerlerinde yaşayan vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla önlemlerine devam ediyor.

23:40:49 | 2020-07-07

 

Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, “Coronavirüs (Covid-19) Salgını”ndan sorumluluk alanında bulunan yerleşim yerlerinde yaşayan vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla önlemlerine devam ediyor.

 

Jandarma Asayiş Timlerince sorumluluk alanında icra edilen YKA faaliyetlerinde, vatandaşların yoğun olarak bulunduğu yerlerde yapılan denetim/kontrollerde ayrıca Jandarma Trafik Timlerince icra edilen trafik denetimlerinde seyir halindeki araçlarda ve yolcu taşımacılığı yapan personel/işçi servislerinin yanı sıra şehir içi ve şehirler arası  ulaşımı sağlayan otobüs ve dolmuşlarda maske takmanın yaygınlaştırılması maksadıyla, vatandaşlara yönelik olarak bilgilendirme/bilinçlendirme faaliyetlerine devam edilmekte.

 

22 Haziran-05 Temmuz 2020 tarihleri arasında yapılan denetim ve kontrollerde ise (19) vatandaşa “5326 sayılı Kabahatler Kanunu”nun 32’nci maddesi gereğince (17.100) TL. “İdari Para Cezası” uygulandı.
ETİKET :   Jandarma 19 kişiye idari para cezası uyguladı

Tümü
UA-134287545-1