Hem eğlendi hem öğrendiler

Afyonkarahisar Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğünce, Çevreye duyarlı ve su tasarrufu konusunda sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmek amacıyla hazırlanan Suyumu Koruyorum Projesi’ne yoğun ilgi devam ediyor.

02:39:46 | 2019-02-24

Proje kapsamında Afyonkarahisar Belediyesi İçme Suyu Arıtma Tesisinde öğrenciler ağırlandı. Hoca Ahmet Yesevi İlköğretim Okulu 2. sınıf öğrencileri ve sınıf öğretmeni Bircan Şahinkaya Acar ile Selçuklu İlköğretim Okulu anasınıfı öğrencileri ve öğretmenleri Ayşegül Armağan’ın katıldığı etkinlikte çocuklara su bilinci aşılandı.

 

HEM EĞLENDİLER HEM DE ÖĞRENDİLER

Suyun arıtılmasından şehrin kullanımına sunulduğu ana kadar tüm aşamaları yerinde gören öğrenciler, bu konuda görsel bilgi sahibi oldu. Proje kapsamında hazırlanan animasyon filmi ile eğitimlerini tamamladılar. Eğitim sonunda öğrencilere suyun koruyucusu katılım belgeleri ile içinde eğitici kitapların vb. bulunduğu hediye paketleri verildi. Küresel ısınma ve artan nüfus ile birlikte azalan su kaynaklarının korunmasına vurgu yapılan ziyarette, öğrencilere; suyun bilinçli ve akılcı biçimde kullanılması gerektiği ve evlerinde su tasarrufuna dikkat etmeleri yönünde telkinlerde bulunuldu.

 

Afyonkarahisar Belediyesi'nin maskotu Afi ve yeni yol arkadaşı Susu da ziyaret boyunca öğrencileri eğlendirdi. Hem yeni bilgiler öğrenen hem de eğlenen öğrenciler, eğitim sonunda İçme Suyu Arıtma Tesisi personeline teşekkür etti.
ETİKET :  

Tümü
UA-134287545-1