“Havaya ateş eden hapis ile cezalandırılsın”

İl Genel Meclisi (İGM) Temmuz ayı ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda gündem maddeleri görüşülerek komisyonlara havale edildi. Çay MHP Meclis üyesi Faruk Kökcür gündem dışı söz alarak düğünlerde silah atanların hapis cezasına çarptırılması gerektiğini söyledi.

19:22:14 | 2019-07-01

İl Genel Meclisi (İGM) Temmuz ayı olağan toplantısı gerçekleştirildi. Burhanettin Çoban başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda gündem maddeleri görüşülerek gerekli komisyonlara havalesi gerçekleştirildi. Toplantının ilk gündem maddesi Afyonkarahisar genelinde yapılması planlanan Jandarma Karakollarında kullanılmak üzere hayırsever Miroğlu Çevre ve Sanayi Ticaret Anonim Şirketi tarafından yatırılan 150 bin TL’lik bağış kararı alınması konusu görüşüldü. Diğer bir gündem maddesi ise Emirdağ İlçesine yapılacak olan 5 derslikli anaokulu yapımında kullanılmak üzere hayırsever vatandaş Şahinde Şahin tarafından yatırılan 800 bin TL’nin bağış kararı alınması konusunda komisyon raporu görüşüldü. Dazkırı İlçesi Esentepe Mahallesinde bulunan Kaymakamlık lojmanının temsil niteliğine cevap veremediğinden dolayı, yeni Kaymakam lojmanı yapılması amacıyla, mülkiyeti İl Özel İdaresine ait, 75 ada 4 parselde kayıtlı arsa vasıflı taşınmazın tahsisinin yapılması komisyon raporu da gündem maddeleri arasında yer aldı. Ayrıca Sandıklı İlçesi sınırlarında bulunan “Yenilebilir Enerji Kaynaklarına Dayalı Üretim Tesis Alanı ( Rüzgar Enerji Santrali) amaçlı olarak hazırlanan, imar planı değişikliği ve eklerinin onaylanması konusundaki komisyon raporunun yanı sıra Emirdağ İlçesine bağlı Aşağıpiribeyli Köyü mevcut uygulama imar planlarında yer alan konut adalarında serbest olan yapı nizamının bitişik nizam olarak değiştirilmesi amaçlı olarak hazırlanan, imar planı değişikliği ve eklerinin onaylanması konusunda ki komisyon raporları da görüşüldü.

Hepimiz çok üzüldük

Komisyon raporlarının görüşülmesinin ardından Çay MHP Meclis üyesi Faruk Kökcür gündem dışı söz aldı. Kökcür, düğün ve diğer özel günlerde havaya silah sıkılmasını eleştirdi. Bayram evini cenaze evine çevirmeyin diyerek sözlerine başlayan MHP Meclis üyesi Faruk Kökcür; “21 haziran da maganda kurşunu nedeniyle 2 vatandaşımız aramızdan ayrıldı. Karamık karacaören’de olan olayda maganda kurşunu sonucunda 64 yaşında ki Ramazan Başer diğeri ise 17 yaşındaki Muhammet Nazmi Arıkan’dı. Her ikisinede Allah’tan rahmet diliyorum.  Muhammet Nazmi Arıkan 11 ve 12. dönem Çay İl Genel Meclis Üyesi Bahri Arıkan’ın oğlu. O daha çocuktu, ana kuzusuydu, babasının biricik erkek evladıydı.  Hiçbirşeyden habersiz eğlenmeye gitmişti.  Önünde yaşayacağı uzun yıllar vardı.  Orada bir kör kurşun Muhammet’i yaşamdan ve sevdiklerinden ayırdı” dedi.

Mutlu günlerde silah görmek istemiyoruz

Artık yaşanan bu ölümler son olsun diyen Kökcür; “Düğünde, eğlencede kutlamada silah görmek istemiyoruz.  Milletvekillerimizden, Adalet Bakanlığından gerekli adımların atılmasını bekliyoruz. Cezalar caydırıcı olmalı kalabalıkta silah atmanın huzuru bozmanın cezası uzun yıllar hapis olmalıdır. Toplum olarak kalabalığa girmeye korkar olduk. Lütfen mutluluğumuz hüzne dönüşmesin, bu cahillikle hep birlikte mücadele edersek inanıyorum ki başarırız” diyerek sözlerini tamamladı. 
ETİKET :   Havaya ateş eden hapis ile cezalandırılsın

Tümü
UA-134287545-1