Ana Sayfa  |  Künye  |  İletişim   

 


SİYASET


GÜNCEL


AFYON


İLÇELER


SOSYAL MEDYA


SAĞLIK


SPOR


ASAYİŞ

 Haftanın Gündemi  ?   |   Ayın Gündemi ?   |   En Son Yapılan Yorumlar ?   |   Özel Haberlerimiz ?  |  Abone Girişi

Site İçinde Arama    :  

 KUBOTA TRAKTÖR ÇENGELCİ TARIM AFYON..

 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI 92. YILDÖN..

 MUHTEŞEM FİNAL CENGİZ KURTOĞLU RES..

 BAŞKAN ÇÖL'DEN EMNİYET AMİRİNE HAYI..

 CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ONURUNA TOP A..

Bolvadin'e genç ve dinamik Aday | Afyon Haber Portalı [03haber.com]

 Bolvadin'e genç ve dinamik Aday
Yerel seçimler öncesinde Afyonkarahisar merkez ve ilçelerdeki aday adayları da oluşmaya başladı.
  SİYASET    14.10.2013 14:01:00


 

Afyonkarahisar Bolvadin Belediye Başkan Adaylığı İçin Adalet ve Kalkınma Partisinden Aday Adayı olan Derviş Aynacı, 03haber İmtiyaz Sahibi Mehmet Ali Bağ'ın sorularını yanıtladı.

Siyasetin sadece seçimlerde yaptığını, seçimlerin ardından siyaseti kaldırıp hizmet için mücadele verdiğini ifade eden Aynacı, Avrupa'dan projeler alıp Bolvadin'in gelişmesinde kullanacağını ifade etti.

03Haber aracılığıyla birkaç projesini de açıklayan Aynacı hakkında ilçede yaptığımız kulislerde, vatandaşın gözündeki örnek profil çizgisine sahip olduğu ve vatandaşın Bolvadin'de bu sefer Derviş Aynacı'dan yana oy kullanacağı öğrenildi.

İşte başarılı, çalışkan ve genç Aday Derviş Aynacı hakkında bilinmeyenler ve Projeleri hakkında yaptığımız söyleşi;

DERVİŞ AYNACI KİMDİR?

- "15 Nisan 1978 yılında Almanya'nın Berlin Şehrinde doğdum. Babam orada Özel bir firmada yaklaşık 23 yıl işçi olarak çalıştı. Bende ilkokulumu Alman okulunda okudum. Ortaokulu orada okudum ve orada Camiler vardır. Gurbette insanlar dinine biraz daha samimidir, düşkündür ve o günlerde camilere giderdik. Ben camide her zaman için grup başkanlığı yapardım, ilahi grubu başkanlığı yapardım, önderlik yapardım. Orada Mustafa hocam vardı, Konyalı bir hocamdı. Mustafa hocam bana dedi ki, 'Derviş sen burada durma bence, git Afyon'da İmam-Hatip lisesinde oku' dedi. Ben tabi o zamanlar İmam-Hatip lisesinin ne olduğunu bilmiyorum, 'hocam İmam-Hatip Lisesi ne?' diye sordum hocama ve oda bana dedi ki; 'Ne yapacaksın burada, bak orada daha güzel yaparsın. İlahiyatçı olursun, din dersleri verirsin' dedi ve bu benim ilgimi çekti. İlk defa duyuyorum tabii ki, araştırdım, ne olduğunu öğrendim ve eve geldim babama 'baba ben gidiyorum' dedim. Babam bana 'nereye gidiyorsun' dedi, bende 'imam-hatip okuyacağım' dedim. Sonra babam bana dedi ki; 'oğlum bak annen burada, kardeşlerin burada, 23 senedir biz buradayız. Sen nereye gideceksin şimdi' dedi. 'Ben gidip İmam-hatip okuyacağım' dedim çünkü öyle bir heveslendim ki 'imam olacağım, ilahiyatçı olacağım, hatip olacağım' dedim. Babam bana 'iyi düşün oğlum bak biz buradayız' dedi ve bende 'ben herşeye razıyım, ben gideceğim kafaya koydum' dedim. Daha sonra babam dedemi aradı 'gelmek istiyor' dedi, dedemde 'gelsin' dedi. Tabii ki Bolvadin'de evimiz var ama biz yılda 1 veya 2 defa zor geliyoruz. Daha sonra kararımda kesin olduğumdan dolayı Türkiye'de araştırdık, baktık, Bolvadin İmam-Hatip Lisesinden dediler ki, 'tamam gelebilirsin ama biz seni sınavla alırız' dediler, çünkü ben orta birinci sınıftan geliyordum, orta ikiden devam etmem gerekiyor, kaybım olmaması için. Afyon'a geldim, yaz sezonunda camilerde kuran derslerime devam ettim, Arapça derslerimi aldım, sınava girdim mülakata girdim ve dediler ki Okuldan bana 'tamam senin yeterliliğin var, imam-hatip'den devam edebilirsin' dediler. Çok sevindim, çok hoşuma gitti ve orta 2'den imam-hatip lisesinde devam ettim. Tabii ki Türkiye'ye, Afyon'a geldiğimde derslere bakıyorum Türkçe diyorlar, Matematik diyorlar, Fen bilgisi diyorlar, ben bunları bilmiyorum, neymiş bunlar diyordum. Biz orada genel kültür görüyorduk, matematiğin bir kısmını görüyoruz ama buradaki gibi detaylı görmüyorduk. Böylece 2 yıl ortaokulu bitirene kadar ailemden uzakta, dedemlerle birlikte kaldım, Bolvadin'de okumaya başladım. Ailem arıyordu, 'gelecek misin? Devam edecek misin? ne yapmayı düşünüyorsun' diyorlardı ve bende devam edeceğimi söylüyordum."

"BABAMIN İSTEDİĞİ MESLEĞİ OKUDUM"

- "Lise bire geçtiğimde ailemde benden dolayı kesin dönüş yaptı. Lise 1 itibariyle bir arkadaşım vardı, sınavlara çalışıyordu ve merak ettim ne yaptığını sordum, oda üniversiteye hazırlandığını söyledi. Merak ettim, bilmiyordum ne olduğunu ve nasıl olduğunu sordum, bana sınava girip bir yeri seçeceğini öğretmenlik kazanıp, okuyup öğretmen olmak istediğini söyledi. Bende güzel bir girişim olduğunu ve bana da öğretmesini istedim. Arkadaşım sayesinde biz sınavlara çalışmaya başladık, biraz biraz kendimi geliştirmeye başladım, Gece sabahlara kadar ders çalışıyordum, hatta annem diyordu ki 'oğlum yeter tamam çalışmana gerek yok, nasipte ne varsa o olur' diyordu ama ben hala uyumuyor ve azimle çalışıyordum. Lise sona geldiğimizde İmamlık yapıyoruz, camilerde hutbe veriyoruz, çok hoşuma gidiyordu, haz alıyordum. Daha sonra sınavlara girdik ve tercih yaptım. Babamın isteği üzerine veteriner oldum, Van yüzüncü yıl üniversitesini kazandım. O zamanlar pkk, terör eylemleri vardı, ailem 'dışarıya fazla çıkma, doğu tehlikelidir' dediler. Gittim tek başıma, Van'da bir yurda yerleştim, yurtta kaldım ve gördüm ki söylenilenlerle alakası yok. Geceleri falan dışarı çıkabiliyorum. Sonuçta Van'da Afyon gibi bir yermiş."
"ABDÜLKADİR AKCAN, BENİM HOCAMDI"

- "Van'da bir yıl okuduktan sonra başarılı oldum ve orada ilk üçe girdim ve dedim ki 'Van bana uzak geliyor, yılda 2 sefer memleketime gidebiliyorum. Yatay geçiş yaparak Afyon Kocatepe Üniversitesinde de okuyayım' diyerek düşündüm ve geldim buraya başvuru yaptım. O zamanlar Abdülkadir Akcan Hocamız orada dekanımızdı, Bizim hemşerimiz, Bolvadinlidir. Hocamıza geldim, hocam ben böyle düşünüyorum ne yapmalıyım diye danıştım, 'bakalım, resmiyet, prosedür, herşey uyarsa ayarlarız' dedi. Bende ilk üçte olduğum için beni tercih ettiler ve veteriner fakültesine ikinci sınıftan itibaren devam ettik. Afyon Kocatepe üniversitesinde ikinci sınıftan itibaren arkadaşlarımızla güzel bir hava içinde yeni kurulmuş üniversitede okulumuzu iyi bir şekilde tamamladık."

"BİLMEDİKLERİMİZİ ÖĞRENDİK, BİLDİKLERİMİZİ PAYLAŞTIK"

- "Daha sonra okul bittikten sonra hocalarımız okulda kalmamı kariyer yapmamı istediler ama ben memurluk düşünmedim ve serbest klinik olmak istedim. Okulu bitirdikten sonra askerliğe müracaat ettim ve 2004 yılında kısa dönem olarak Hakkari Çukurcak da askerliğimi tamamladım. Askerlikten sonra geldim klinik açtım ve başladım çalışmaya ve Elhamdülillah epeyi bir yol kat ettik, iyi bir performans gösterdik ve insanlara insancıl yaklaştık ve insanlara yardımcı olmaya çalıştık. İnsanlarda teveccüh etti ve bize yardımcı oldular, yol gösterdiler, bilmediklerimizi öğrendik, bildiklerimiz paylaştık."

"ARKADAŞLAR SİYASETE GİRMEMİ İSTEDİ"

- "Bir gün arkadaşlar bana 'seni siyasette görmek istiyoruz, seni seçimlerde AK Parti yönetim kuruluna yazmak istiyoruz' dediler. Tabii bizim geçmişimiz de Fazilet ve Refah Partisinden geliyordu, ben, babam Fazilet ve Refah Partisindeydik. 'İyi, tamam bize yakın, neden olmasın iyi olur' diye düşündük ama işlerin yoğunluğundan dolayı bir ara tedirgin oldum. 'Gece gündüz çalışıyorduk, bu işi yapabilir miyim?' diye düşündüm. Derken o dönem AK Parti Yönetim Kurulunda, Yürütme Kurulu olarak beni sağ olsun arkadaşlarım tercih ettiler. Daha sonra tekrar yürütme kurulu ve yönetim kurulunda devam ettim ve dedim ki 2009 yılında 'bende İl Genel Meclisi Üyesi olmak istiyorum. Teveccüh Ederseniz, İl Genel Merkezi üyeliğine adayım ben' dedim. Sağ olsunlar ağabeylerimiz bizim çalıştığımızı gördü, kişiliğimizi bildikleri için 'olur, neden olmasın' dediler ve ikincisi sıradan İl Genel Merkezi Üyeliğine Aday oldum. Bolvadin'de pek çok kapıya girip çıktığım için, Bolvadin ilçemizde, köylerimizde, kasabalarımızda ben herkesi tek tek kişi kişi tanıdım. Kapı kapı dolaştığım, kimin kimin akrabası olduğunu bildiğim için, sağ olsunlar bize 2bin 500 fark gibi bir oy aldık. Bir belediye adayı ile bizim aramızda böyle bir farkımız oldu. Bolvadin'de Belediyeyi AK Parti olarak kaybettiğimizde bazı arkadaşlarımız, abilerimiz, İl Genel Meclisinin de MHP'den ilk ve ikinci adayı yazmışlardı, Belediyeyi alan İGM'de ikincisini de alır diye düşünmüşlerdi ama bir gün sonra gördüler ki AK Parti olarak büyük bir farkla ikinci sırayı biz aldık."

"BİZDE SİYASET SADECE SEÇİMLERDE YAPILIR"

- "Biz kapıları kapatmadık ve sadece seçimlerde siyaset yaptık, seçimler bittiğinde bizim için siyaset biter ve hizmet başlar. Biz sonuçta memlekete hizmet için varız, bizim isteğimiz Bolvadin kazansın, memleketimiz kazansın, Türkiye kazansın. Ahmet olmuş, Derviş olmuş, Mehmet olmuş fark etmez. Biz memleketimize birşeyler yapalım, kazandıralım diye İGM'ye başladık. İlk yıl tarım hayvancılık komisyonunda görev verdiler ve elimizden geleni yapmaya çalıştık, daha sonra çevre, sağlık komisyonunda görev yaptım, üçüncü yıl kültür turizm komisyonu bakanlığı yaptım, daha sonraki yıl imar komisyonunda görev yaptım ve şu anda milli eğitim komisyonunda görevimi devam ettirmekteyim."

"EKSİKLERİ KENDİM RAPOR ETTİM"

- "Bolvadin'de herkes tarafından tanındığımdan ve her yeri bildiğim için eksikleri kendim tespit edebildim. Muhtarlarla çok içli dışlı olduğum için her tarafa hakkınca yol yapmaya çalıştık. Okullarımızdaki eksiklikleri tamamladık. Okullarımızın bakım ve onarımlarında çalışmalar yaptık. Şu anda inşallah Toki dediğimiz bölgede Kırkgöz mahallesinde bir ilköğretim bütçesi hazır ihale aşamasında inşallah onu yapmaya çalışıyoruz. Tarım komisyonunda ilçelerin tamamına söyledik, biz bu işin içerisindeyiz, sütü bilinçli yapalım, damızlığı bilinçli yapalım ve sütümüzü kaliteli fiyata satalım diye soğutucu kazandırdık ilçelerimize ve bu projede Tarım İl Müdürlüğümüz ile beraber çalıştık. Çevre komisyonuna dedik ki bu içme suları çok problemli, bütün ilçe ve köylerimize kavrama sistemi kuralım ve bunu başardık. Bolvadin ilçemizde köylerimizin yüzde 80 yollarını tamamladık, kanalizasyonlarımızı, içme sularımızı hallettik, elektrik tesisatlarımızı yeniledik, okullarımızı elimizden geldiği kadarıyla mümkün mertebe tamamladık ki Ceylan Emet'in annesi adına yaptırdığı okula 3 derslik yaptırdık ve 55 bin para desteği sağladık. Köylerimizin içindeki yollarımızı parke, asfalt çalışmaları yaptık ve biz şu anda 4 buçuk yılı aşkın bir süre içerisinde Bolvadinimize yaklaşık eski parayla 5 trilyon 135 milyarlık bir ödenek geldi ve bunun yaklaşık 4 trilyon 800 milyar civarını hizmete dönüştürdük."

"BİZDE KÖYLÜ, ŞEHİRLİ AYRIMI YOKTUR"

- "Bizim köylümüz değerlidir, bizde köylü-şehirli ayrımı yoktur. Bizim için köylü milletin efendisidir üslubuyla başta da söylediğimiz gibi hiçbir yolsuz, susuz, elektriksiz, okullarında sıkıntılar olan yerimiz kalmasın diye her türlü fedakarlığı yapmaya çalıştık. Mutlaka daha iyilerine layıktır ilçemiz ve inşallah bizden sonra görev alacak arkadaşlarımız daha iyi şeyler yaparlar, bu bayrağı bizden devralarak daha yükseklere taşırlar."

"BİZİM HEDEFİMİZ SİYASET DEĞİL MEMLEKETE HİZMET"

- "Bizim hedefimiz inşallah memlekete hizmet. Dedik ki 'biz tecrübeyi İl Genel Meclisinde görev aldığımız komisyonlarda kazandık, halkım içinde insanların neye ihtiyacı olduğunu her zaman görüyoruz ve biliyoruz, çünkü ben halkın içindeyim, içinden biriyim. Bolvadinimiz daha iyi işlere, daha güzel hizmetlere layık dedik, Bolvadinimiz daha geniş ve gelişmiş olsun diye Belediye Başkanlığına adayım' diye aday adaylığımızı kamuoyuna açıkladık. Aday olmamın sebebi de Bolvadinimizi daha güzel yerlere getirmek istiyorum. Bolvadin'de genç aktif insanların bir yerlerde olması gerekiyor, bu ben olmuşum veya bir başkası olmuş hiç fark etmez, ben inanıyorum ki hangi partiden olursa olsun diğer adaylarımız da mutlaka Bolvadin için çalışmak istiyorlar ve Bolvadin'i bir adım ileriye nasıl götürebiliriz diye düşünüyoruz."

"BOLVADİNİMİZ ŞU ANDA MAKUS KADERDE"

- "Bolvadinimiz şu anda makus bir kaderde, bence bir uyuma evresinde ve uyandırılması gerekiyor. Pek çok yerde bir şey yokken Bolvadinimizin bir kaplıcası vardı ama şu anda pek çok yerin gerisinde kaldık. Ama biz şu anda Bolvadinimizde kaplıcamızla bir değer kazanmamız gerekiyor. Benim amacım Bolvadin'e sıcak para girmesini sağlamak. Bu sıcak para da Bolvadin'de hiçbir zaman fabrika kurmayla olmaz, çünkü Bolvadinimizde üretecek ve tüketecek birşeyler olması lazım ki insanlar gelsinler fabrika kursunlar. Bizim Bolvadinimizin kurtuluşu bence termal turizm, kültür turizmi ve Eber Turizmini açmamızla olacaktır. Bunları açtığımız zaman biz Bolvadinimize ivme kazandırırız ve esnafımıza sıcak para akışını sağlarız."

"BOLVADİNİMİZE AFJET MODELİ UYGULAMAMIZ GEREKİR"

- "Bolvadinimize Afjet modeli uygulamamız gerekir. Kaplıca suyunu Bolvadin Merkezine getirebiliriz. Bu kaplıca suyunu Bolvadin Merkezine getirdiğimiz zaman orada bir beş yıldızlı oteller yapılma şansı olur ve bunu suyun sıcaklığıyla ısınma sistemini, Afjet modeliyle ısınma sistemi yapabilir, bunları değerlendirebiliriz, Seracılıkta bu sıcak sularımızı kullanma şansımız var, Bolvadin'de seracılık yaygın değil ama Çobanlar'da bunu yapıyorlar ve bizde yapabiliriz, çok da zor bir şey değil. Afyon'da AFJET Türkiye'de örnek oldu ve bizde bundan faydalanabiliriz."

"EBERİ MUTLAK SURETLE TURİZME AÇMALIYIZ"

- "Eber turizmi için Turistler kuş gözlem yerleri için, avlanmak için Eber Gölümüzü gezmek için geliyorlar ve bunları görüyorlar ve bence alt yapısı hazırlanıp daha güzel tesisler yapılarak, gölün ortasındaki adamızı turizme açabiliriz. Eber gölümüzü hükümet işbirliği ile turizme kazandırabiliriz. Kuş gözlem evleri olur, balıkçılık turizmi olur, avcılık turizmi olur, tekne gezisi turizmi olur, bunu kazandırabiliriz ve bundan dolayı olarak da dolaylı yoldan ilçemize sıcak para akışı gelebilir."

"İPEK YOLUNU TURİZME AÇABİLİRİZ"

- "Bizim başka bir değerimiz var, Kırkgöz köprümüz var buradan ipek yolu geçiyor ve bunu değerlendirip turizme kazandırabiliriz. Göl ve İpek Yolu birbirine entegre bir yer olduğu için Balıkçılık da, avlanmada veya gezi turizmiyle genelleyebiliriz. Bizim kaplıcamız bir değer ve bu değeri rantabl kullanamıyoruz. Bence oralara 5 yıldızlı otelleri çoğaltarak, sonuçta Konya yolu üzerinde ve buraları çiğneyerek vatandaşlar Gazlıgöl'e, Afyon'a gidiyorlar, burayı değerlendirip sıcak para girişini sağlayabiliriz."

"TARIM VE HAYVANCILIĞI TEKNOLOJİYE DÖKEBİLİRİZ"

- "Hayvancılık konusunda kendi mesleğimde olduğu için pek çok şey yapabiliriz. Tarım ve Hayvancılığı teknolojiye dökebiliriz veya bizim bir projemiz vardı toplu çiftlikler projemizi kullanmamız lazım ve bunu yapmamız lazım ki hayvancılık bölgesi olan bir bölgemizi değerlendirip halkımızın huzuruna sunabiliriz. Anayollarımıza oteller yaparak sıcak para girdisini sağlayabiliriz, sonuçta bunlar hep belediyeciliğin işidir."

"BELEDİYECİLİK İSTİHDAM SAĞLAMAK DEMEKTİR"

- "Belediyecilik demek sadece çarşı merkezine yol yapmak veya çiçek dikmek değildir, bence belediyecilik istihdam sağlamaktır. Belediyecilik, memlekete para akışını hızlandırmaktır, yön vermektir, insanların önünü açmaktır. Biz bunları şu anda değerlendiremiyoruz ama değerlendirmemiz gerekiyor. Bizim bir yaylamız var, tabi biz bununla uğraşıyoruz hala, Akgöl dediğimiz yaylamız var, orayı yayla turizmine açabiliriz. Orada Bakir bir ortam var, mesire alanlarımız var, göletlerimiz var, yeşilliğimiz var, akarsuyumuz var. Sayın Bakanımız Sayesinde pek çok hizmeti kazandırdık ama bunları daha da ileriye götürmek yine belediyeciliğin elindedir. Belediye önünü açması gerekir, alt yapıyı hazırlaması gerekir. Bizim çizgimiz halka hizmettir ve halka hizmet dediğimiz yol biraz önce saydıklarımızdan geçer. Halka hizmet, Hakka hizmettir, bunu böyle bir şiar etmemiz gerekiyor."

"AKIL YAŞTA DEĞİL, BAŞTADIR"

- "Bence Bolvadin'de hizmet etmek için, belediye başkanı olmak için yaş önemli değildir. Bazı arkadaşlarımız, insanlarımız diyorlar ki 'genci-yaşlısı ayrılıyor'. Bence yaş yaşamdadır, yaş tecrübededir, yaş yaşanarak kazanılır, Büyüklerimiz 'Akıl Yaşta Değildir, Baştadır' diye boşa dememişler. İnsanlarımızın önünü açmak da bir yaş aralığını gerektirmez, önemli olan genç insanların olmasıdır, Genç bakanlarımız var, Eski dönemdeki belediye başkan adaylarımızın pek çoğu genç yaşta Başkan olmuşlardır. Ben olmuşum, bir başkası olmuş hiç fark etmez, Bence gençlerin önünün açılması lazım ama ben şunu düşüyorum ki, Bolvadinimizi nasıl bir kademe daha ileriye götürebiliriz, Bolvadinimize nasıl iyi bir şartlarda yol kat ettirebiliriz, Bolvadin esnafımızı nasıl canlandırabilirizi düşünüyoruz."

"EN BÜYÜK SIKINTILARIMIZ GARAJ MESELESİDİR"

- "Bolvadin'deki en büyük sıkıntılardan bir tanesi garaj meselesidir. İnsanlarda şu anda başka bir yere aktarılmasının tedirginliği var. Sonuçta Belediye başkanımızla biz bunu paylaştık, yanlıştır, daha güzel yerlere, daha yakın yerlere yapılması gerekiyor diye söyledik. Bolvadinimizin kendi şirketi olan Haskaymak şirketinin güzergahı Çay güzergahından geliyor ama biz garajımızı emirdağ güzergahına taşıyoruz. Bence bizim otogarımızı Çay bölgesine yakın bir yere almamız gerekiyor. Çay-Bolvadin'i yakınlaştırmamız gerekir, Çay-Bolvadin'i yaklaştırıp birleştirme gibi bir önceki belediye başkanımızın hayali vardı. Demiryollarına yaklaştırılabilir ve demiryollarında önümüzdeki günlerde hızlı tren geçişi olduğu zaman Çay ve Bolvadin'e büyük ivme kazandırır ve bizde bu yöne açılmamız gerektiğini düşünüyorum."

"AVRUPA'YI ÖRNEK ALIYORUM"

- "Avrupa'da uzun bir süre yaşadım, çocukluğum Avrupa'da geçti ve hala Avrupa ile irtibatım devam etmektedir. Oradaki arkadaşlarımla hala görüşmekteyim, gidip gelmekteyim ve orada pek çok şeyi görüyoruz. Orada bizden bir kalem daha önde gidiyorlar ve oradaki projeleri biz kendimiz için not ediyoruz. Onlarla işbirliği içinde birşeyler yapmak çalışıyoruz ve bu sadece Bolvadin ile sınırlı değil, Afyonumuz ve Türkiyemiz için de bir kazançlar olacağını düşünüyorum. Biz bunları şimdi not ediyoruz ve zamanı geldiğinde bu projelerimizi de açıklayacağız. Zamanı geldiğinde bu projelerimizi değerlendireceğiz. Avrupa'daki arkadaşlarımızla olsun, Avrupa'daki yönetici abilerimizle, kardeşlerimizle işbirliği içerisinde bir ivme yapacağız inşallah."

"ÖNEMLİ OLAN BOLVADİN KAZANSIN"

- "Benim için önemli olan Bolvadin'in kazanmasıdır, Benim şiarım budur. İl Genel Meclisinde görmüştür vatandaşlarımız, halkımız, herkese eşit mesafede davrandık. Bolvadin'in kazanması için çalıştık. Şahıslar değil Bolvadin kazansın, vatandaşımız kazansın."

AK Parti'nin Afyonkarahisar'daki en genç, dinamik ve başarılı geçmişi olan Belediye Başkan Adayı Derviş Aynacı sözlerini şu sözlerle tamamladı; "Niyet halis olursa, akıbiyeti inşallah Hayır olur. Memleketimiz için hayırlısı neyse o olur inşallah." (03Haber-Özel)

Kaynak : MAB  

 Yorum Alanı
 İsminiz :
  • Haberlere eklenen okuyucu yorumları, yorumu ekleyenin kendi görüşü olup 03haber.com u bağlamaz.Bu yorumların hukuki sorumluluğu yorumu yazan kişiye aittir.03haber.com harici linklerin sorumluluğunu almaz..

 

İlk Yorum Yazan Siz Olun...

 Yazarlarımız

 

Ali Osman OKŞAR
İşte yine yeniden…
28.05.2014


 Ozel Haberler

KUBOTA TRAKTÖR ÇENGELCİ TARIM AFYONKARAHİSAR BÖLGE BAYİİ
GERÇEK JAPON MALI KUBOTA TRAKTÖR......

15:27


RAMAZAN BAYRAMINIZ MUBAREK OLSUN
ŞEFİKOĞLU OTOMOTİVDEN BAYRAM KUTLAMA MESAJI......

13:30


SEFİKOGLU OTOMOTİV KADİR GECESİ KUTLAMASI
Şefikoğlu otomotiv yılmaz ekmekçi ve personelleri tüm islam aleminin Kadir Gecesini kutlar hayırlara...

11:01


ESNAF ESNAFTAN RAHATSIZ
Afyonkarahisar İkinci Küçük Sanayi esnafı esnaftan ve kooperatif yönetiminden şikayetçi....

20:09 Foto Haber

YAKINDA 03haber'de....
MHP ve CHP kanadında sendin, bendim derken derken Afyonda yeniden seçimleri kazanan AK Partinin keyf...

23:50


KARA HABER
Türkiye dün akşam saatlerinde Manisa’dan gelen haberle yasa boğuldu. Manisa’nın Soma ilçesindeki öze...

03:42 Video Haber

Ermeniler Türk Bayrağı yaktı
Ermenistan’da 1915 Sözde Ermeni Soykırımı’nın 99. yıldönümü vesilesiyle düzenlenen gösterilerde Türk...
 

16:18


Erdoğan: "Hırsızlık Babadan Oğula Geçer"
Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrası Başbakan Erdoğan'ın 1994 yılında yaptığı konuşma, sosyal medy...
 

11:42


     
 SİYASET
 GÜNCEL
 AFYON
 İLÇELER
 SOSYAL MEDYA
 SAĞLIK
 SPOR
 ASAYİŞ
 EĞİTİM
 FOTO HABER
 KULİSLERDEN
 MAGAZİN

 
      


 03haber.com
  E-Posta : info@03haber.com
  Tel : 0 272 213 14 04
  Adres :
Ordu Bulvarı Dervişpaşa Mahallesi Bilgi Caddesi
  No:  33 Nezahat Ekşioğlu Apartmanı Kat: 4 Daire: 11
 

 


  Yazılım : Rturk Yazılım

   Copyright © 2011 03haber.com Sitedeki Tüm İçerik Kaynak
   Gösterilmeksizin Kullanılamaz
03haber.com index