Fatih Çetinkaya coşkusu meydanlara sığmadı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Fatih Çetinkaya’nın seçim bürosunun açılışı miting havasında gerçekleşti. Seçim süreci boyunca açıkladığı projelerin devlet kurumları tarafından tescil edildiğini söyleyen MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Kent Bilimci Fatih Çetinkaya, vatandaşlardan işi ehline vermelerini istedi.

00:11:59 | 2019-02-26

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Kent Bilimci Fatih Çetinkaya’nın, Kurtuluş Caddesi İmaret Cami karşısında seçim irtibat bürosunun açılışı coşkuyla gerçekleşti. Açılış programında meydanları dolduran yüzlerce vatandaş Fatih Çetinkaya’yı yalnız bırakmadı. Açılış törenine MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan, Merkez İlçe Başkanı Fahri Fevzi Kartal, Ülkü Ocakları İl Başkanı Abdurrahman Timur Bayram, il ve ilçe yönetimi, ilçe ve belde belediye başkanları ve belediye başkan adayları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 


“YERLİ VE MİLLİ ADAY OLAN FATİH ÇETİNKAYA’YA DESTEK VERİN”


Açılış programında konuşan MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan, yerli ve milli aday olan Fatih Çetinkaya destek istedi. Başkan Kocacan, “Bugün miting havasında seçim büromuzun açılışını gerçekleştiriyoruz. Bu soğuk hava da bizi yalnız bırakmayan Afyonkarahisarlılara teşekkür ediyorum. Seçimlere kısa bir süre kaldı. Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayımız Fatih Çetinkaya kardeşimiz 2014 yılında kıl payı kaçırdığı Afyonkarahisar Belediye Başkanlığını 31 Mart akşamı kazanacağına inancımız tamdır. Fatih Çetinkaya kardeşimizin diğer adaylardan farkı ise yerli ve milli olmasıdır. Sizlerden bu genç kardeşimize destek vermenizi istiyorum. İnşallah 1 Nisan sabahı kazanan Fatih Çetinkaya olacaktır, kazanan MHP olacaktır” dedi.

 

“ÖVÜNDÜĞÜNÜZ ŞEY UTANILACAK ŞEYDİR”


Siyasi rakibi olan bir belediye başkan adayının Ankara’ya gelen Afyonkarahisarlıları hastaneye götürdüm diye övünmesinin utanılacak şey olduğunu söyleyen MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Kent Bilimci Fatih Çetinkaya, “Yandaşlarına paralar vererek dedikodu mekanizmasını çalıştıranlara yalan yanlış algı ve iftira atanlara dur diyerek buraya geldiniz. Zamanında ve eskiden denenmişleri denememek için artık bir değişim istiyorum istiyoruz diyerek yerel yönetimlerde bir devrin de biz de varız diyerek buraya geldiniz. Hasta olanlara dertli olanlara Afyonkarahisar'da yapılmadığı için şifa bulamayanlara randevu aldım diye iyiliği başa kakanlara bir ders vermek için buraya geldiniz. Ankara koridorlarında yıllarca gezdim diyenler, Sağlık Bakanlığı'nın bürokratıydım diyenler. İktidar partisinin milletvekili olduğunuzda siz Afyonkarahisar'a çok güzel sağlık tesisleri yaptınız en kıymetli hocaları, doktorları getirdiniz de mi bizim Milletimiz Ankaralılara mecbur kaldı. Övündüğünüz şey, övünülecek şey değildi. Övündüğünüz şey utanılacak şeydir” dedi.

 

“PROJELERİMİZ TESCİL VE TAKDİR EDİLİYOR”


Kamuoyuna açıkladığı projelerin kamu kurum kuruluşları tarafından tescil ve takdir edildiğini de belirten Çetinkaya, seçim sürecinin ise bereketli başladığını ifade etti. Çetinkaya, “Alışveriş çekleri ihtiyaç sahibi kardeşlerimizle buluşmaya başladı. Bu seçim sürecinin başka başka bereketleri de oldu. Daha Belediye Başkanlığı görevimizi almadan devletin kurumları tarafından vaatlerimiz, isteklerimiz bu millet adına bizim istediklerimiz tek tek tescil edilmeye başlandı. Afyonkarahisar'ın bir tarafında hastane yok dedik ve İl Sağlık Müdürlüğü açıklama yaptı. Dedi ki ‘evet bu bir ihtiyaçtır ve biz mutlaka bir sağlık tesisi yapacağız’ dedi. Hamdolsun bugün yaptığımız projeler yaptığımız tespitler hem rakiplerimiz tarafından hem de devlet kurumları tarafından tescil edilmekte, takdir edilmekte ve hatta bizim projelerimiz taklit edilmektedir” diye konuştu.

 

“HELALLEŞME MASASINI KURACAĞIZ”


Emirdağ belediyesinden sonra inşallah ikincisi Afyonkarahisar belediyesinde uygulanacak olan Helalleşme Masasını kuracaklarını da vurgulayan Çetinkaya, vatandaşlardan işi ehline vermelerini istedi. Çetinkaya, “Emirdağ Belediyesi’nde uyguladığımız ve başarıya ulaştığımız bir projeyi de inşallah Afyonkarahisar Belediyesinde de hayata geçireceğiz. Belediyemiz bünyesinde Helalleşme Masası kuracağız. Bu bizim namus sözümüzdür. Biz görevi bıraktığımızda kimsenin bizde hakkı kalmayacak. Buradan ayrılınca çevrenize ben sizlerden yalan söylemenizi istemiyorum. Bizde olmayan meziyetleri insanlara varmış gibi anlatmanızı da istemiyorum. İşi ehline verin diyeceksiniz. Biz projelerimize bakarken sizlerin gözünüzle baktık. İçinden geldiğimiz toplumla baktık. Bu memlekette fakirlere taksitle konut dağıtmayı vaat ediyorum. Mahallelerde belediye kampüsü kuracağız. Her mahallemizde bir Afyon Belediyesi olsun diye 12 noktada belediye kampüsleri kuracağız. Afyonkarahisarımızın kabuğunu kırmasından bahsediyoruz. Afyonkarahisar’a gelen yatırımcının Afyonkarahisar'da kalmasından bahsediyoruz. 8700 kişiye istihdam diyoruz, en az 6 bini hanımefendiler olacak diyoruz” dedi.

 

“ÇETİNKAYA ÇEKİLMEDİ BUNDAN SONRA NE DİYECEKSİNİZ?”


17 şubat öncesi ve sonrası adaylıktan çekileceği söylentilerine gönderme yapan Çetinkaya, “Fatih Çetinkaya burada bundan sonra ne diyeceksiniz?” dedi. Çetinkaya, “Samimiyetimle söylüyorum kendim için oy istemiyorum. Eğer oy verilecekse seçmen kendisinin geleceği için oy verecek. Fatih Çetinkaya adaylıktan çekilecek denildi. 17 Şubat tarihinde Cumhurbaşkanımızın bizi ikna edip çekileceğimizi veya AK Parti adayının çekileceği söylentileri yayıldı. 19 Şubat tarihinde YSK’ya listelerimizi verdik. Fatih Çetinkaya burada bundan sonra ne diyeceksiniz?” ifadelerini kullandı.

 
ETİKET :  

Tümü
UA-134287545-1