ESKİDEN ZARAR ETMİYEN ARAZİ ATLI ZAMANINDA ZARAR ETMİŞ..!

Çay Belediyesi’ne ait Maltepe Köyü yakınlarında bulunan ve belediye tarafından 941 bin 500 lira’ya satılan araziyle ilgili iddialar bitmek bilmiyor.

00:09:12 | 2020-07-01

Çay Belediyesi’ne ait Maltepe Köyü yakınlarında bulunan ve belediye tarafından 941 bin 500 lira’ya satılan araziyle ilgili iddialar bitmek bilmiyor.
 
Çay Belediyesine ait Maltepe köyü yakınlarında bulunan arazi içerisinde bugünkü piyasa değeri yaklaşık olarak bir milyon dolardan fazla eden 2 tanesi sıcak su, 1 tanesi de soğuk su kuyusu olmak üzere 3 adet kuyu bulunurken,kuyuların göçtüğü iddialarına karşılık Belediye Başkanı Hüseyin Atlı ortaya rapor ve belge koyamadı.
Çay Belediye Başkanı Hüseyin Atlı bir haber ajansına yaptığı açıklamada gerçeklerin haberleştirildiği yerelbasin.com’da yer alan haberimizde yer alan iddialara cevap vermek yerine kendini savunmayı tercih etti.
 
SICAK SU YOK DİYEMEDİ MESAFEYİ BAHANE ETTİ
ÇAY Belediye Başkanı Hüseyin Atlı, Maltepe köyü yakınlarındaki tarlayı ihale ile 941 bin 500 liraya satarak belediyeyi zarardan kurtardığını iddia etti.
Atlı, Maltepe köyü yakınlarındaki tarladan çıkan suyun 34 derece olduğunu iddia ederken ortaya belge koyma gereği dahi duymadı.
 
AFJET O KADAR MESAFEDEN NASIL GETİRİYOR?
Kuyularda sıcak kaplıca suyu olmadığını iddia eden başkan Atlı, yaptığı açıklamada, “Artı olsa bile 23 kilometrelik mesafeden nasıl gelecek?”diyerek sıcak suyun aslında var olduğunu itiraf etmiş oldu.Başkan Atlı Afjet’in o kadar mesafeden suyu getirerek Afyonkarahisar’ı ısıttığını bilmiyor olması mümkün değildir.
 
ÇÖKEN KUYULARA İLİŞKİN JEOLOJİ RAPORU NEREDE?
Başkan Atlı kuyuların bakımsızlıktan çökmüş olduğunu iddia ederken yine konuya ilişkin olarak hazırlanması gereken jeoloji raporlarını sunamadı.Konunun uzmanları ile kuyu açan firmalardan edinilen bilgilere göre,Arazide bulunan kuyuların termal sıcak su kuyuları olması nedeniyle, kuyular açıldıktan sonra içerisine göçmeler karşı, çelik borular indirildiğini ve boruların etrafına da özel olarak hazırlanan beton dökülerek kuyuların göçmeye karşı korumaya alındığı belirtildi.
 
AĞAÇLAR KURURKEN SİZ NEREDEYDİNİZ?
Ağaçların kuruduğunu iddia eden başkan atlı buna ilişkin de fotoğraf görseli yada video ortaya koyamazken,sadece bir kaç ağacın kuruduğuna ilişkin de net bir cümle kurmadı.Bine yakın ağaçın bulunduğu iddia edilen arazide ağaçların kuruduğunu iddia eden Başkan Atlı, ağaçların neden kurduğunu ise söylemedi.Bahçe ve meyve işleriyle uğraşan herkesin de bileceği gibi, ağaçlara belli dönemlerde bakım (Sulanması, ilaçlanması, çapalanması, budanması vs.) yapılması gerekir.Bu işler yapılmamışsa ağaçların kurumasından daha doğalı olamaz.
 
KURUYAN AĞAÇLARIN SORUMLUSU BAKIMLARINI YAPTIRMAYAN BAŞKAN ATLI’DIR
Eğer orada kuruyan ağaç varsa bunun sorumlusu da yine belediye başkanı Hüseyin Atlı ve o işletmeden sorumlu olan belediye yöneticileriyle oranın çalışan görevlileridir.Burada kaç ağaç kurumuştur neden kurumuştur? Sebeplerinin ziraatçiler tarafından belirlenerek gerekli raporların hazırlanması ve buna göre ağaçlara bakım ve diğer işlemlerin yapılması gerekirdi.
 
KAÇ AĞAÇ KURUDU AĞAÇLARIN KURMASIYLA İLGİLİ SORUMLULAR HAKKINDA NE YAPILDI
Burası normal bir vatandaşın bahçesi yada arazisi değildir bir kamu malıdır ve burada bulunan tüm ağaçlarda da tüm Çay’lının hakkı vardır .Kuruyan her ağaç da bu hakkın ihlal edildiği anlamına gelir.Bu ağaçlar tüm bakım gerekleri yapıldığı halde kuruduysa neden kuruduğuna ilişkin ziraatçi raporu, yok bakım yapılmadıysa kuruyan ağaçlarla ilgili olarak sorumlular hakkında ne gibi bir işlem yapıldığı konusunda gerekli soruşturmanın yapılıp yapılmadığının net olarak ortaya konulması gerekir.
 
ESKİDEN BURAYA EKİLEN MAHSÜL MASRAFLARINI KARŞILIYORDU ŞİMDİ NE OLDU ?
“Her yıl buranın belediyeye hiçbir geliri olmadığı gibi yıllık 100 bin lira gideri var.” Diyen başkan Atlı,  Meclis kararı ile burayı ihalede 941 bin 500 liraya satarak, belediyeyi zarardan kurtardığını iddia etti.Oysaki geçmiş yıllarda burada bulunan araziye hububat ekildiği ve oradan elde edilen mahsülün oraya yapılan bekçi, elektrik ve diğer masrafları karşıladığı hatta Çay Belediyesi’ni kara geçirdiği iddia edildi.
 
KUYULARI BUGÜN AÇTIRMAYA KALKSAN MİLYON DOLARDAN FAZLA
İçerisinde iki adet sıcak su kuyusu bir adet de soğuk su kuyusu bulunan Çay Belediyesine ait Maltepe Köyü yakınlarındaki araziyle ilgili olarak yapılan ihalede ucuza gittiği ortadayken ve kamu zararı oluşmuşken,kuyuların bugün açtırılmaya kalkılsa ederinin bir milyon dolardan fazla edeceği ortadayken,belediyenin burayı 9 yüz 40 bin lira gibi bir rakama satması akıllara soru işaretleri getirmeye devam ediyor.
 
İdealar bununlada sınırlı değil; İhaleyi Alan Seleattin Kök ile Hüseyin Atlı’nın rahmetli babası ile dost oldukları ve vefa borcunu ödemek için araziyi ihale adı altında verdiği idea edildi.
Haber: Ahmet Uçmak ( özel haber )
ETİKET :   ESKİDEN ZARAR ETMİYEN ARAZİ ATLI ZAMANINDA ZARAR ETMİŞ..!

Tümü
UA-134287545-1