Bolvadin’de 'İlk Yardım' Kursu

Bolvadin Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından 'Temel ilk ve acil yardım' kursu açıldı.

00:59:19 | 2019-03-20

Bolvadin Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü binasında açılan kursta kursiyerlere ilk yardım müdahalesi ile ilgili uygulamalı ve sinevizyon gösterimi şeklinde eğitim gerçekleştirildi.

 

Kursta, günlük hayatta yaşanan kazalar sırasında yapılacak ilk yardım konusunda geniş bilgiler verildi. Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü Personeli, Paramedik Yavuz Yıldız tarafından verilen, 18 saatlik eğitim sırasında, boğulma, trafik kazaları ve yanık gibi konularda yapılacak ilk müdahale konularında da bilgilendirmeler yapıldı.

 

 

Eğitici, Paramedik Yavuz Yıldız; herhangi bir olay karşısında yapılan ilk yardımın sağlık açısından çok önemli olduğunu belirterek, ’’Kazalarda olay yerine sağlık ekibi veya ilk yardım eğitimi almış ekipler gelinceye kadar kimsenin müdahalede bulunulmaması gerekiyor. Meydana gelebilecek olay ya da kaza sonrasında yapılacak olan kurtarma operasyonunda uygulanan ilk yardımın, bilinçli olarak, eğitim almış kişiler tarafından yapılması kazazedelerin hayatlarını kurtarabilecek.’’ dedi.

 

Kusa katılan bay ve bayan kursiyerler, kursta aldıkları eğitimi başarı ile tamamlayarak Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikayı almayı hak kazandılar.

 
ETİKET :  

Tümü
UA-134287545-1