AK PARTİ ŞUHUT VE SULTANDAĞI KONGRELERİ GERÇEKLEŞTİ

AK Parti Şuhut ve Sultandağı ilçe kongreleri yapıldı. Kongrelere Genel Merkez İl Koordinatörü Kurtcan Çelebi, Milletvekilleri Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, belediye başkanları, ilçe başkanları ve İl Genel Meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

16:17:50 | 2020-03-09

AK Parti Şuhut ve Sultandağı ilçe kongreleri yapıldı. Kongrelere Genel Merkez İl Koordinatörü Kurtcan Çelebi, Milletvekilleri Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, belediye başkanları, ilçe başkanları ve İl Genel Meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı. Şölen havasında geçen kongrelerde Şuhut İlçe Başkanlığı görevine mevcut Başkan Ali Diren, Sultandağı İlçe Başkanlığı görevine ise mevcut Başkan Mustafa Genç seçildi.
Kongrelerde konuşan AK Parti Genel Merkez Afyonkarahisar İl Koordinatörü Kurtcan Çelebi, kongrelerin parti içerisinde birlik ve beraberliğin güçlendirdiği, yeni heyecanlar oluşturduğunu söyledi. Şuhut ve Sultandağı İlçe Kongrelerimizin ilçelerimize, şehrimize ve tüm teşkilatlarımıza hayırlar getirmesini temenni ettiğini vurgulayan Çelebi şöyle dedi; “Biz her kongrede ilk günkü aşk ve heyecanla, birlik beraberlik içinde, el ele kol kola tek vücut olarak ülkemizi kalkındırmaya devam edeceğiz. Amacımız aziz milletimizin refah seviyesini daha da yükseğe çekmektir. Hedeflerimize giderken tek vücut olarak yürüyeceğiz.”
Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu da bir konuşma yaptı. Eroğlu konuşmasında, “Şehitler tepesi boş kalmayacak. Çünkü bu tepe öyle kıymetli bir tepe ki bugün burada kongre yapabiliyorsak şehitlerimizin ödediği bedeldendir. Bugünlere öyle kolay gelmedik değerli kardeşlerim. Ben üniversitede hoca iken Cumhurbaşkanımız o zaman İstanbul büyükşehir belediye başkanıydı. Haliç’in sorununu çözmemi istedi. Üniversiteyi bırakıp bu işe giriştik. Bir süre sonra sorunu çözdük ve yaşanabilir bir Haliç’i oluşturduk. Sonra da İstanbul’un su sorunu ile yüz yüze geldi. Cumhurbaşkanımız bu konuda da çalışmamı istedi, çalışıp sorunu çözdük. Üniversiteye geri döneyim dedim, bu kez de Türkiye’nin su sorunu ile karşı karşıya geldik ve bugün ülkemizin 2071 yılına kadar su sorunu kalmadı” dedi.
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise AK Parti’de görevlerin gelip geçici olduğunu vurgulayarak şöyle dedi; Biz Partimizi kurarken Sultandağı ilçemizde aday bulmakta zorlandık. Şimdiki Başkanımız Mustafa Genç o dönem adayımızdı. Bir de kayın pederi adayımız oldu. Koca ilçede sadece iki adayımız olurdu. Bir dönem Mustafa Genç’i başkan yaptık, diğer dönem kayın pederini. Teşkilatımızı gerçekten çok zor kurduk. Bugünlere öyle kolay gelmedik. Allah’a şükürler olsun ki burada belediye seçimlerinde belediyemize AK Parti bayrağını çektik.”
İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban da konuşmasında İl Özel İdaresinin yatırımlarından söz etti. Çoban, “İl Özel idaresi olarak 59 belediye, 18 ilçe ve 429 köyümüze süratle yatırımlarımızı yapıyor, eksikleri gideriyoruz. Bizler en ücra köşeye bile nokta atışı yaparak ihtiyaçları karşılayan bir kurumuz. Kim oy verirse versin hizmeti ayağına götürürüz. İl Başkanlığım dönemimde bir gün Cumhurbaşkanımızın kardeşi Mustafa Erdoğan aradı. ‘Burhanettin Bey Şuhut ilçemizin Tekke köyünün su sorunu ne zaman çözülecek’ diye sordu. Ben de cevaben ‘Efendim bilgimiz var çalışmalarımız geçtiğimiz ay başladı. Gereken yapılıyor’ dedim. Ben kendisine neden bu köyü sordunuz diye sorduğumda ‘Ülkemizde birincil ihtiyaçları karşılanmayan yer kalmasın’ dedi. Oysa o köyden bize çok az oy çıkıyor ama biz o gözle asla bakmadık, bakamayız. Bugün de yarın da her vatandaşlımız birinci sınıf vatandaş muamelesi görüyor” diye konuştu.
Diren, Genç, Bozkurt ve Aldırmaz da birer konuşma yaptı
İlçe kongrelerinde konuşan Şuhut İlçe Başkanı Ali Diren ve Sultandağı İlçe Başkanı Mustafa Genç ile Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt ve Sultandağı Belediye Başkanı Mehmet Aldırmaz da birer konuşma yaptılar. Kongrelerde Şuhut İlçe Başkanlığı görevine mevcut Başkan Ali Diren, Sultandağı ilçe Başkanlığına ise mevcut Başkan Mustafa Genç seçildi.
ETİKET :   AK PARTİ ŞUHUT VE SULTANDAĞI KONGRELERİ GERÇEKLEŞTİ

Tümü
UA-134287545-1