Ahde vefalı zamanların 15. buluşması gerçekleşti

Afyonkarahisar Kültür Sanat evinde “Ahde Vefalı Zamanlar” etkinin 15. buluşması gerçekleşti.

10:51:38 | 2020-03-10 

Etkinlikte “ölümsüz değerlerimiz” bölümünde Anne kokulu şiirler yazan Didem Madak’ı yad edildi. “İçimizdeki değerlerimiz” bölümünde Afyonkarahisar Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Canser Kuzu, Gül Anneler Dernek Başkanı, Halise Saygı ve Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Sporcularından görme engelli Kübra Saltık konuk oldu.

 

Her ay düzenlenen sanat ve kültür gecesine İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Ahmet Nuri Gök ve eşi Maver Gök, STK Temsilcileri ve pek çok sayıda sanatseverler katıldı. Gece İdlib şehitlerimiz için Kamil Demirdelen hoca nezninde Kur’anı Kerim Tilaveti ve dualarla başladı.

 

Kültür Sanat etkinliği  “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü”ne özel konukların söyleşileri, şiirleri ve hoş sohbetleri ile devam eden gece vefa belgelerinin takdimi ile son buldu. Gecenin ilerleyen saatlerinde “Ahde vefalı zamanlar” gurubu önemli bir gelişmeye imza atarak pasta kesimi ve kutlama yapıldı. Bizlerde bu sürpriz gelişmeye tanıklık ettik.

 

Dernek Başkanı Şair ve Yazar Azime Gürlek Derneği hakkında bilgiler verdi.

 

Gürlek; “2015 yılında kurduğumuz “Afyonkarahisar Kültür Turizm ve Kalkınma” derneğimizi (AFKÜTDER) 2018 yılında “Ahde Vefalı Zamanlar” adı ile başlattığımız Kültür Sanat Grubumuzla bütünleştirmeyi uygun bularak derneğimizde tüzük değişikliği ve yeniden yapılanmaya giderek olağanüstü genel kurul ile Dernek ismimizi “Afyonkarahisar Ahde Vefa Kültür Sanat” Derneği ( AFSANDER) olarak değişimini sağladık. Misyonumuz Kültür ve Sanat alanında faaliyetlerimizi sürdürürken bu dünyadan göç etmiş sanat ehli üstatlarımızı ve içimizdeki değerlerimizi yaşamak ve yaşatmaktır. Tüm insanlığın gönül borcu olan Ahde Vefa bizim için çok önemlidir.

 

Bunun en güzel ifade biçimi sanattır. Ve insanlığı ölümsüzleştiren sanatımıza kültürümüze sahip çıkmamız gerekir. İşte tamda bu anlamda dernek faaliyetlerimizi sürdürebilmemiz için bizlere kapılarını açan İl Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürümüz İhsan Akar beyefendiye şükranlarımızı arz ederiz. Ve gerek tüzük değişiğimiz esnasında gerekse her ay düzenli olarak yaptığımız etkinliklerimizde bizi yalnız bırakmayan İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Ahmet Nuri Gök beyefendiye kalbi teşekkürlerimizi sunarız.

 

Böylesine anlamlı bir gecede Ahde Vefa Kültür Sanat Derneğimizin kutlamasında bu mutluluğu bizlerle paylaşan, yanımızda olan ve destek veren Kent Konseyi Kadın Meclis Başkanı ve Kadınana Gazetesi Sahibi Canser Kuzu,  İl kültür Turizm Müdür Yardımcısı Adalet Atacan,Retina Hastaları Dayanışma Derneği Bşk SN: Mesut Yurt, Gül Anneler Derneği Bşk SN: Halise Saygı , Uluslar Arası Tüm Engelliler Yaşlılar Kimsesiz Federasyonu Afyonkarahisar İl Başkanı Yıldız Değer,Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Serap Güderler,  Kent ve İnsan Derneği Başkanı Şerife AKSOY Ünal’a ve tüm sanatsever dostlarımıza çok teşekkür ederiz. 

 

Kültür ve Sanat elçisi olmak meziyetli bir iştir. Lakin sonunda başarı varsa tüm yorgunluklar tatlı bir tebessüme dönüşür. Başarının yolu azim ve umuttan geçer. Azmin ve umudun varoluş sebebi samimi ve çıkarsız dostluklardır. Velhasıl başarı bir ekip işidir. Bu anlamda birlikte yol aldığımız, hiçbir ayrışım yapmadan, sanat ve kültür adına kucaklaştığımız “Afyonkarahisar Ahde Vefa Kültür Sanat” Derneğimizin yönetim kuruluna ve tüm üyelerimize emeklerinden dolayı minnetle sevgilerimi ve şükranlarımı sunuyorum”dedi.
ETİKET :   Ahde vefalı zamanların 15. buluşması gerçekleşti

Tümü
UA-134287545-1